DNES JE ŠTVRTOK, 2.05.2024, MENINY MÁ ŽIGMUND , BLAHOŽELÁME!

DOSPELÍ :: Sol?any - N.Pravno 3:1(1:0)

Gól za N.P. Vavro

Pročka-Bielik,Luprich,Klajber,Štiffel,Áč,Valko,Ličko(J.Štiffel), Vavro,Jamrich(Priehoda),Vrábel

Naši hráči nastúpili s odhodlaním zabodovať. Nasvedčovala tomu aj snaha presadiť sa v útočnej fáze. Ako najúčinnejšie sa ukázali časované prihrávky za obranu a nabiehajúcich spoluhráčov od Paľa Áča. Po jednom z týchto zabehnutí bol nešetrne nakopnutý Michal Jamrich a bol striedaný Priehodom. Ten sa dostal v prvom polčase do 4 dobrých situácií. Okrem 3 rohových kopov a 3 TK zo strán si súper nevypracoval vážnejšiu gólovú šancu aj vďaka doposiaľ spoľahlivému Pročkovi. Pred koncom prvého polčasu obrana zbytočne ustupovala pred súperom s loptou. Ten to využil a strelou z 18-19 m, sa ujal vedenia po tom, ako Pročkovi vyvrátila dlane a oblúkom skončila v sieti. Do 70. minúty sa hra odohrávala medzi 16-kami, i keď súper začal preberať iniciatívu vďaka našej nepresnosti na súperovej polovici. Zmenou postov niektorých hráčov v druhom polčase chcel tréner zvrátiť stav zápasu. To sa však podarilo súperovi, keď unaveného Áča vystriedal Šujan, ktorý netrafil prízemný center tak ako chcel a súperov hráč nemal problém doklepnúť loptu v päťke do odkrytého kúta brány. Tretí gól sme ponúkli súperovi ľahkou stratou lopty Vargom medzi striedačkami a následnou prihrávkou na nabiehajúceho útočníka v strede ihriska. Ten tiesnený Bielikom veľmi voľne triafa z 20m ľavý horný kút Pročkovej brány. Skóre zápasu upravil Varga obetavým a dôrazným zakončením v súperovej päťke po opakovanej prihrávke J. Štifela. Naša snaha o skorigovanie výsledku vyústila do druhého gólu, ktorý však bol neuznaný pre postavenie mimo hru. V tomto MZ nechal tréner Čikas oddychovať Miroslava Jamricha, nakoľko  má 7 ŽK a nechcel riskovať 8. ŽK a tým stop v domácom MZ so Šimonovanmi. Veľmi korektne rozhodoval mladý rozhodca Barenčík.

AUTOR: M.Oller
Uverejnené: 16.04.2008 09:57