DNES JE PIATOK, 26.04.2024, MENINY MÁ JAROSLAVA , BLAHOŽELÁME!

Ví?azné ciky - caky, ciky - cak, chlapcov z Nitrianskeho Pravna

Oblastný futbalový zväz so sídlom v Prievidzi usporiadal pre starších žiakov turnaj v halovom futbale, ktorý sa uskutočnil v športovej hale v Prievidzi dňa 1. marca 2009. Na futbalové stretnutie družstiev nás prihlásil p. Pavel Áč.

Nebol som veľmi presvedčený o našej účasti vzhľadom k slabému záujmu mojich zverencov. Ale po konzultácii s mojimi hráčmi a zvážení som nakoniec dal aj svoj súhlas. Moje „ ideme“ povzbudilo hráčov k lepšej aktivite v príprave. Zodpovedne sme sa na turnaj pripravovali v telocvični miestnej základnej školy.

V športovej hale nás čakali súperi prevažne z našej okresnej súťaže vo veľkom futbale. Turnaja sa zúčastnilo 8 družstiev. Vytvorené boli dve skupiny, v každej po 4 družstvá. Po odohraní zápasov v skupine sa vytvorilo poradie. Družstvá na 4. mieste v oboch skupinách hrali o 7. miesto, družstvá na 3. mieste bojovali o konečné 5. miesto v turnaji a družstvá na 1. a 2. mieste v základnej tabuľke hrali „ krížovo” o postup do finále. Prehraté družstvá hrali o konečné 3. miesto a víťazné družstvá odohrali konečné finále celého turnaja. A práve až do posledného zápasu sa náš kolektív prebojoval.

Chlapci v dresoch Nitrianskeho Pravna do turnaja nevykročili veľmi dobre. Prvý zápas odohrali so súperom z Malých Bielíc. V zápase sme síce vyhrávali, ale nakoniec sme sa po zle zvládnutej koncovke museli uspokojiť len s remízou (1:1). Za naše družstvo strieľal Martin Chaben. Náš finálový súper z Opatoviec „rozstrieľal” súpera z Ráztočna 11:0, a tým dal jasne najavo, všetkým účastníkom, kto je najväčší favorit na celkové víťazstvo.

Po zhodnotení výkonu mojich chlapcov v šatni nebola dobrá nálada, pretože som bol k nim veľmi kritický. Počas môjho hodnotenia však niektorí chlapci zahlásili, aby som sa nebál, že ich výkon bude každým zápasom len rásť. Ostatní len v tichosti prikývli. Dobre ma to pobavilo.

A mali pravdu. Naše druhé „vystúpenie” bolo potvrdené víťazstvom nad súperom z Lazian, konečným skóre 4:0. Gólovo sa presadil Dušan Habšuda 2, Ján Žitník a  Pavel Pekár po 1 góle. Tretí zápas s chlapcami z Diviak nad Nitricou sme vyhrali 5:0. Góly: Dušan Habšuda 2, Pavel Pekár 2 a  Ján Žitník 1. Mali sme odohranú základnú skupinu a čakalo nás družstvo chlapcov z Lehoty pod Vtáčnikom z druhej skupiny. Veľkou zanietenosťou a plnením si svojich hráčskych povinností naši chlapci zvládli zápas a po víťazstve 7:1 sa prestrieľali do finále, v ktorom nás čakal súper z Opatoviec nad Nitrou. Góly: Ján Žitník 6, Tomáš Henzel 1.

Bolo to skutočné finále turnaja. V 3. minúte zápasu, hralo sa 1×18 minút, sme inkasovali, ale v rozsahu dvoch minút naši chlapci otočili skóre zápasu a vyhrávali sme 2:1. V zápase sa striedali dobré útočné akcie na každej strane. Výborne zahral náš brankár, Michal Bolfík, ktorý svojimi zákrokmi naše družstvo veľmi podržal a súpera privádzal do zúfalstva. Podľa môjho názoru bol najlepším brankárom turnaja. V 12. minúte po nariadenom priamom kope na našu bránu bolo skóre 2:2. Asi 3 minúty do konca zápasu priamo z hry takmer od polovice ihriska prudkou strelou Adriana Valentína sme opäť vyhrávali 3:2. V závere zápasu mohol konečné víťazstvo poistiť Janko Žitník, ale samostatný nájazd priamo z hry nezvládol. Brankár súpera hneď rozohral a vzápätí sme inkasovali - vyrovnané - 3:3.

15 sekúnd do konca zápasu po pravej strane pri postrannej čiare unikol náš hráč Dávid Kocák a z veľkého uhla napriahol a trafil ľavý horný roh súperovej brány. Bolo rozhodnuté, víťazstvo celého turnaja spečatené hvizdom rozhodcu a veľkou radosťou všetkých chlapcov. Nechcel som tomu uveriť, bol to neopakovateľný zápas. Góly: Martin Chaben 2, Adrián Valentín a Kocák Dávid po 1 góle.

Nasledovalo vyhodnotenie a prevzatie víťazného pohára, diplomu a vecných cien, kapitánom nášho družstva, Tomášom Henzelom. Chlapci obdržali značkové futbalové chrániče a poukážky do letnej futbalovej školy Jozefa Barmoša v hodnote 49,79 € (1500 Sk). Ocenený z nášho kolektívu bol Ján Žitník, ktorý prebral cenu za najlepšieho strelca turnaja.

Obec Nitrianske Pravno reprezentovali: Tomáš Henzel, Dušan Habšuda, Martin Chaben, Pavel Pekár, Adrián Valentín, Dávid Kocák, Ján Žitník, Milan Žitník, Richard Greňo, Adam Adamček, Michal Bolfík.

Vedúci družstva: Ján Henzel a Ján Bolfík.

Ďakujem všetkým chlapcom za príkladnú reprezentáciu a verím, že spomienka na turnaj bude pre nich motivačným činiteľom v ich ďalšom futbalovom raste.