16.4.2011 :: Nováky - Nitrianske Pravno 3 : 2 (3:0)

Góly: Nováky : 18´a 36´ Slezák, 23´Obžera
        N. Pravno : 56´Michal Jamrich, 84´Ugróczy

Žlté karty : 17´- Mir. Jamrich, 45´- Valko

Valko

P.Adamček - Vrábel - Ugróczy

Mir. Jamrich – Mich. Jamrich

Striedali : Šandor, Baláž

Stretnutie začalo našou rýchlou akciou pri ktorej bol v úniku dosť tvrdo atakovaný Mir. Jamrich. Rozhodcovia uvedený súboj neohodnotili trestom pre domácich, naopak našich hráčov to trošku rozhádzalo a dostali sa pod tlak súpera. Do 15 minúty mali hráči Novák viacero príležitostí na skórovanie ale nevyužili ich. Naopak naši hráči išli do ďalších protiútokov v 15 a 17 minúte ale prihrávky pred bránku nik nepremenil. Po poslednom úniku dostal Mir. Jamrich žltú kartu za odvrávanie po súboji a opačnom rozhodnutí rozhodcu. V 18 minúte prišiel prvý úder do našej naštrbenej psychiky. Nováky zahrávali trestný kop z 35 – 40 metrov, nakopnutá lopta pred bránku prešla až do bránky a bolo 1:0. V 21 minúte sme mali aj mi výhodu trestného kopu ale strelu Kamana brankár Novák chytil. V 23 minúte sme dostali ďalší úder, keď pri našom útočení nám súper vzal loptu a dvomi prihrávkami sa dostal za našu obranu. Útočník súpera nedal pri samostatnom nájazde šancu nášmu brankárovi a bolo 2:0 pre Nováky. Potom sa hra čiastočne vyrovnala ale len po šestnástky. Naši hráči mali dve – tri príležitosti na skorigovanie výsledku ale nepodarilo sa. Naopak hráči Novák po dlhom čase pri ojedinelom vniknutí pred našu bránku sa v 36 minúte dostali do pozície, keď náš hráč fauloval prenikajúceho hráča s loptou. Rozhodca odpískal pokutový kop, ktorý hráč Novák premenil a upravil stav stretnutia na 3:0 pre Nováky. Posledných 10 – 12 minút sme mali iniciatívu zase mi ale bez gólového efektu. V poslednej minúte prvého polčasu dostal za faul žltú kartu náš kapitán Valko.

Do druhého polčasu pre zranenie nenastúpil A. Bielik, ktorého vystriedal Šandor.

Druhý polčas sme znovu nezačali dobre, keď sme stratili loptu pri rozohrávke a súper mal príležitosť na zvýšenie skóre. Hra sa ďalej postupne vyrovnala, ba navyše sme preberali určitú prevahu. V 56 minúte sme sprava zahrávali roh, ktorý pekne prihral na prvú žrď bránky Ugróczy a Michal Jamrich pekne nabehol a hlavou dal prvý jarný gól našich z hry. Určitá prevaha našich hráčov pokračovala dlhé minúty druhého polčasu aj ďalej ale bez konečného efektu. Výbornú príležitosť na skórovanie mal Mir. Jamrich ale brankára hostí neprekonal.V 84 minúte sa nám predsa podarilo dať druhý gól. Miro Jamrich prekľučkoval obranu Novák, dostal sa až pred bránku ale skoro mu loptu vzali, keď dobehol Ugróczy a popod brankára dal gól. Ďalšie minúty sme súpera až na jeden zle zakončený protiútok zatlačil pred vlastnú bránku. V poslednej minúte sme zahrávali rohový kop, ktorý pekne hlavičkoval Kaman, ale len tesne mimo bránky. Škoda ďalšej možnosti získať prvé jarné body.