MTJ NITRIANSKE PRAVNO - ČASTKOVCE  1:2 (0:0)

MTJ NITRIANSKE PRAVNO - ČASTKOVCE       1 - 2 ( 0 - 0 )

GÓL: Kaman (81 min.)
ASISTENCIA: Valko (z rohu)

ZOSTAVA: PROČKA – ČIČMANEC A., BIELIK, PAVKEJE, CHUPEK (DUBEC) – ČIČMANEC E. (VETRÁK), KAMAN, VALKO - ADAMČEK, JAMRICH, KODAJ (HALUŠ)

STRIEDALI DO 2.POLČASU: HALUŠ, VETRÁK, DUBEC

Domáci hráči sa do súpera pustili od prvej minúty. Už v 3 minúte mohol po sérii  rohových kopov a závarov otvoriť skóre nový muž Pravňanskej obrany, Pavkeje. No jeho pokus zo 7 metrov, brankár Častkoviec bravúrne, reflexívne vyrazil. Za zmienku zo šancí súpera stojí ojedinelý útok z 12 minúty, kedy hráči Pravna po sérii nedorozumení neodkopli loptu do bezpečia a útočník Častkoviec ostal úplne sám pred Pročkom. Ten si však svoje miesto zastal a slabučkú strelu v pohode chytil. Od tejto chvíle domáci držali hru pevne vo svojich rukách a pripravili si niekoľko sľubných príležitostí. Najprv Kaman nádherne vysunul Čičmanca, ktorý hľadal na päťke Valka, no tomu chýbal povestný pol krok aby loptu do poloprázdnej brány dokopol. O pár sekúnd zase Adamček našiel v päťke Kodaja, no jeho hlavička minula bránku. Za zmienku v prvom polčase ešte stojí niekoľko závarov pred bránkou hostí či ojedinelá hlavička hráča Častkoviec po štandartke v úplnom závere. Gólom sa však ani jedna z príležitostí neskončila a stav do polčasu ostal nezmenený.

V druhom polčase to, ale bola už iná „káva“. Hráči Pravna sa síce opäť od prvej minúty do súpera pustili, no boli to práve Častkovce, ktoré otvorili skóre zápasu. Po úniku Kodaja, ktorý bol pri rohovej zástavke obrancom „sotený“ na zem, rozhodca nepochopiteľne nezapískal, následne postranný rozhodca zle posúdil vhadzovanie autu, z čoho sa hráči súpera po prenesení hry a následnému faulu domácich dostali k štandartke. Po tvrdej strele, brankár Pročka bránku ešte kryl, ale dorážku z troch metrov už nie – 0:1. Hneď po rozohratí našiel Valko pekným pasom Jamricha. Ten sa prekľučkoval cez dvoch obrancov, spätnou prihrávkou hľadal Valka, no obranca Častkoviec loptu jasne zablokoval rukou. Píšťalka rozhodcu však opäť ostala „nemá“. Aby toho nebolo „málo“, súper z odkopnutej lopty využili brejk a upravili na 0:2. Hráči Pravna sa z tejto tvrdej facky spamätávali veľmi dlho a Častkovce na pár minút úplne ovládli dianie na ihrisku. Pravňanci napriek všetkému mohli prvý krát znížiť v 70 minúte keď peknú akciu na jeden dotyk medzi Jamrichom a Kodajom, druhého menovaného, ktorý prešiel až na päťku, pred finálnou prihrávkou zastavil „terén“. Lopta sa mu totiž po narte skĺzla a namiesto nájdenia Valka pred poloprázdnou bránkou, poslal loptu vysoko nad. V 81 minúte to, ale domácim už vyšlo. Po perfektne zahranom rohovom kope, Valko našiel Kamana, a ten hlavou znížil na 1:2. Záverečné hektické minúty už ďalší gól nepriniesli. Povestné šťastie sa hráčom Pravna otočilo chrbtom hlavne pri 100% šanci Kamana, ktorého fantasticky po individuálnej akcii na päťke našiel striedajúci Haluš. Ten však zle trafil loptu a brankár hostí na dva krát jeho strelu kryl. Za zmienku ešte stojí priamy kop Valka z poza šestnástky, ktorého strela išla tesne nad bránku. Záverečné nadstavenie hlavného rozhodcu, 1 minúta, po mnohopočetných ošetreniach hráčov oboch mužstiev, ukončilo účinkovanie postáv v hlavnej úlohe, mužov v „žltom“.

K dnešnému zápasu by som len dodal, že domáci si prehru nezaslúžili. Taktické pokyny plnili veľmi dobre a divákom ukázali, že futbal hrať vedia. Až na smolnú 3 minútovku ovplyvnenú mnohými vedľajšími faktormi, ktorá ovplyvnila na dlhé minúty dianie na ihrisku, boli hráči Pravna lepším mužstvom na lopte, futbal hrať chceli, no tento krát nemali povestné šťastie. Netreba, ale nad nikým lámať palicu. Sezóna je ešte dlhá a ja verím, že poctivou prácou získame potrebné body k záchrane.