DNES JE PIATOK, 19.04.2024, MENINY MÁ JELA , BLAHOŽELÁME!

NITR.PRAVNO - PARTIZÁNSKE 3 - 0 ( 2 - 0 )

ZOSTAVA: PROČKA – ČIČMANEC A., BIELIK, PAVKEJE, CHUPEK (SLEZÁK) – ČIČMANEC E., ADAMČEK, VALKO – VETRÁK, JAMRICH, HALUŠ

STRIEDALI DO 2.POLČASU: SLEZÁK

Od prvej minúty sa na Pravňaskom ihrisku hral pomerne rýchli futbal s miernou prevahou kombinačne hrajúcich hostí, ktorých snaha končila na pozornej obrane domácich. Prvú šancu si však vypracovali domáci a tá hneď skončila gólom. Chupek rýchlo zahral autové vhadzovanie, Haluš si na „halierniku“ šikovne obhodil obrancu, prehodil vybiehajúceho brankára hostí a lopta sa od žrde odrazila do bránky – 1:0. Gól domácich, hráčov Partizánskeho úplne zaskočil. Hneď o pár minút totiž Bielik po dobre zahratom rohu Valka trafil brvno. O pár minút po peknej individuálnej akcii a centri Jamricha v ďalšej 100% šanci, Vetrák hlavou trafil len bočnú sieť. Aby toho nebolo málo, po nedorozumení obrany hostí sa na brankára rútil Valko, no nedal. Otrepané, nedáš dostaneš sa mohlo potvrdiť z následného brejku, keď útočník hostí po trestuhodnej chybe obrany, sám pred brankárom Pročkom, prekopol bránku. To čo sa nepodarilo hosťom, dokonale vyšlo domácim. Po ďalšej peknej akcii Jamricha, dokopol v 45 minúte loptu do prázdnej bránky Čičmanec Emil – 2:0.

Napriek tomu, že druhý polčas tempo zápasu upadlo do priemeru, nie len čo sa týka hry, ale aj pohybe hráčov na oboch stranách, diváci videli dostatok šancí. Za zmienku stojí nájazd hosťujúceho Oberta, ktorý včasných sklzom zneškodnil Pavkeje. Najväčšiu šancu hostí za celý zápas mal opäť Obert. Ten však v čistej „tutovke“, hádam z metra, netrafil prázdnu bránku domácich. To bolo zo strany Partizánskeho v tomto zápase všetko. Od vylúčenia hráča, ktorý úmyselne udrel lakťom Antona Čičmanca do tváre, mužstvo herne úplne prepadlo. Domáci mohli hostí „zarezať“ desať minút pred koncom no striedajúci Slezák taktiež ako Obert, tento krát z dvoch metrov, pri ďalšej „miliónovej“ šanci prestrelil poloprázdnu bránku hostí. Z následného brejku hostia nedali, keď brankár Pročka podržal svojich, rýchlo však rozohral na Bielika, ten nahral Slezákovi, ktorý naviedol loptu až pred šestnástku hostí, kde umnou kolmicou medzi stopérov našiel Valka, ktorý popod vybiehajúceho brankára hostí uzavrel na konečných 3:0. Záver zápasu sa len takticky dohrával a ľudia bojovný výkon domácich hráčov pri odchode do kabín, odmenili zaslúženým potleskom.

AUTOR: Klajberová Lenka
Uverejnené: 24.04.2013 13:54