DNES JE SOBOTA, 20.04.2024, MENINY MÁ MARCEL , BLAHOŽELÁME!

TRENČIANSKE STANKOVCE - PRAVNO 4 - 1 ( 2 - 1 )

ZOSTAVA: PROČKA M. – ČIČMANEC A., BIELIK, PAVKEJE, DUBEC – ČIČMANEC E, KAMAN, VALKO – VETRÁK, JAMRICH, HALUŠ

V Trenčianskych Stankovciach sa hral od prvej minúty priemerný futbal na úrovni hodových turnajov. Ani jedno z mužstiev nepôsobilo futbalovo a úrovňou pripínalo zápas „hluchého so slepým“. Presto všetko to boli domáci, ktorí mohli v 25 minúte otvoriť skóre zápasu. Po peknej kombinácii na jeden dotyk, samostatný nájazd na brankára Pročku nepremenil jeden z útočníkov. Z následnej šance sa však stav už zmenil. Hlavný rozhodca nepochopiteľne neodpískal jasný faul na Kamana, ktorého útočník domácich najprv podkopol, následne mu v 16tke zobral loptu a stanovil na 1:0. O pár minút už bolo 2:0. Po nedorozumení obrany hostí, si poľahky domáci útočníci vymenili prihrávku v päťke a strela hádam z 5 metrov skončila opäť v sieti. Pročka bol bez šance. V poslednej desaťminútovke prevzali iniciatívu hostia. Najprv po najkrajšej akcii zápasu znížili na 2:1, a to keď Vetrák pekne potiahol loptu takmer na 16tku, kde kolmicou našiel Valka, ten naznačil strelu, no pätičkou posunul Kamanovi, ktorý strelou po zemi do opačného kúta rozvlnil sieť domácej bránky. Gól domácich rozladil natoľko, že hráči Pravna z ich následnej rozohrávky po góle mohli dokonca vyrovnať. No Haluš v 100% šanci trestuhodne šancu „zavraždil“.

Druhý polčas výkony oboch mužstiev ovplyvnil rovnaký faktor. Po zranení Čičmanca A., hostia nemali pre veľkú maródku za koho striedať a tak zvyšných 40 minút zápasu hrali o jedného menej. Domáci tento fakt prvý krát využili na zvýšenie svojho stavu asi po 5 minútach. Útočník domácich si pri nakopnutej lopte vo vzdušnom súboji s Pavkejem pomohol za pomoci faulu, no rozhodcova píšťalka na prekvapenie ostala opäť nemá. Pri následnom nájazde na Pročku, bol v 16tke zastavený len za cenu faulu. Penaltu sám poškodený s prehľadom premenili – 3:1. Hostia mohli vykresať iskierku nádeje ihneď po rozohrávke. Po kolmici Valka, sa sám na brankára rútil Jamrich, no v 100% šanci nedal. Keď z následného protiútoku domáci upravili na 4:1, zdalo sa, že budú do konca zápasu koncertovať. Opak však bol pravdou. Iniciatívu na prekvapenie prebrali hostia. Tí si do konca zápasu o hráča menej, pripravili ešte dve čisté šance. Najprv Vetrák po peknej individuálnej akcii, oblúčikom cez obranu vysunul Kamana, no tomu druhý gól v zápase zmaril dobrým vybehnutím domáci brankár. Títo dvaja si súboj zopakovali ešte raz. Po peknej kombinácii na dotyk, hostia vyšachovali obranu domácich, no tvrdá strela Kamana skončila na nohách brankára. Od tohto momentu sa zápas do záverečných minúty už len dohrával a nepriniesol žiadny vzruch. Domáci si vzhľadom na vývoj zápasu tri body plne zaslúžili. Hostia v tomto zápase prišli o ďalšieho zraneného hráča a tak kalich horkosti pijú až do dna.

AUTOR: Igor Slezák, tréner
Uverejnené: 02.05.2013 09:01